Naše aktivity

Hotel Centrál – web

Secesní budova bývalého hotelu v centru Nové Paky dlouhodobě chátrala. Tuto budovu jsme zakoupili z kraje roku 2015 a dlouhodobě usilujeme o její obnovu ať už fyzickou, tak kulturní.

V současné době jsou v přízemí obchodní jednotky a také kavárna, v renovovaném společenském sále probíhají opět kulturní a společenské akce, koncerty, plesy, svatby nebo třeba taneční kurzy.

Poslední částí částí budovy, která momentálně není v provozu je ubytovací zařízení. Naší vizí je alespoň částečné zprovoznění v průběhu roku 2022 a dále postupné renovování jednotlivých pater tak, aby pokoje splňovaly představy moderního ubytovacího zařízení.

Novopacká pražírna – web

Myšlenku nabízet našim zákazníkům čerstvě upraženou kávu jsme začali realizovat již v roce 2O13. Zprvu jsme byli v provizorních prostorách půdní vestavby sborové budovy Jednoty bratrské, později v bývalé prádelně v Šafaříkově ulici v Nové Pace. Ideální prostory pro skladování zelené kávy, pražírnu a místnost pro expedici jsme vybudovali v suterénu budovy hotelu Centrál z již nevyhovujících skladů bývalé hotelové kuchyně.

Klademe důraz na čerstvost připravované kávy, proto je našim cílem dodávat ji v pravidelných dávkách zákazníkům z našeho regionu. Vždy používáme velmi kvalitní zelenou kávu, především arabiky z různých částí světa.

Café Centrál – web

Logickým propojením provozu budovy hotelu Centrál a Novopacké pražírny bylo otevření kavárny. Kromě vhodně připravené Novopacké kávy (jde o showroom pražírny) mají zákazníci možnost ochutnat kvalitní dezerty a zákusky. Kavárna je také místem s dobrou atmosférou doplněná nástěnnými fotografiemi z historie Nové Paky.